پژوهشکده معتمد یک مجموعه فناور با روحیه ی جهادی موثر و کارآمد است

همزمان با سالگردجهاددانشگاهی و به دنبال اعلام سه طرح برتر از پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی در رویداد استارتاپی ستاد نانو فناوری  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رییس این ستاد طی بازدیدی ضمن آشنایی با فعالیت های پژوهشی و محققین این مجموعه، طرح ها و پژوهش هایی محصول محور را جهت سرمایه گذاری و تجاری سازی ارزیابی نمود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی دکتر سعید سرکار رییس ستاد نانوفناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران در بازدید از پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی که امروز ۹ مردادماه انجام شد؛ گفت: اقدامات بسیار ارزشمندی در پژوهشکده معتمد انجام شده است که آماده ی تجاری سازی و سرمایه گذاری است.

وی با تاکید بر این مهم که یک مجموعه ی فناور نباید دغدغه سرمایه گذاری تجاری سازی محصولاتش را داشته باشد، تاکید کرد: در پژوهشکده معتمد ریسکی برای تکنولوژی وجود ندارد چرا که اقدامات انجام شده الحمدالله بسیار ارزشمند بوده است و مجموعه های بسیاری علاقمند به سرمایه گذاری در زمینه های تکنولوژی تولید شده، هستند.

سرکار با اشاره به اهمیت بحث ایجاد انگیزه در محققان و پژوهشگران فناور اضافه کرد: حمایت از محصول و ورود آنها به بازار، ضمن ایجاد انگیزه ی روحی برای محقق، باید در زندگی اقتصادی وی نیز تاثیرات خود را نشان دهد.

رییس ستاد نانوفناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران وجود روحیه جهادی توامان با انگیزه پژوهشگری در پژوهشکده معتمد را از نقاط قوت این مجموعه عنوان کرده و افزود: با شرایط ویژه ی این مرکز حرکت رو به جلو و همکاری در جهت تجاری سازی محصولات یک نیاز محسوب می شود.

دکتر مجیدزاده رییس پژوهشکده معتمد در معرفی فعالیت های این پژوهشکده با اشاره به رشد چندین برابری فعالیت های علمی و پژوهش های محصول محور، تنوع و همگرایی دپارتمان ها و مراکز خدمات تخصصی درحوزه های پزشکی و مهندسی این مجموعه را رمز بارور شدن و موفقیت این مجموعه عنوان کرد.

همچنین دکتر رامین صرامی معاون پژوهش، فناوری و خدمات تخصصی پژوهشکده معتمد با اشاره به پیشرفت های چشم گیر در حوزه های مهندسی پزشکی و نانو کشور، تصریح کرد: پژوهشکده معتمد با تکیه و بهره گیری از نیروهای جوان و مستعد با روحیه جهادی، سیاست راهبردی در توسعه فناوری و تولید محصولات فناورانه همچنین برخورداری از مرکز فوق تخصصی پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان خود از ظرفیت کم نظیری جهت رفع نیازهای محصولات فناورانه و محصولات مورد نیاز در درمان سرطان بوده و در این راستا درحال ایجاد شتاب دهنده تخصصی سرطان کشور می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *